Noramc website template

جت فنF300

بازگشت

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جت فنF300

جت فنF300

جت فن پارکینگ با خاصیت مکش و دهش 

به منظور انتقال هوا ویا دود در هنگام آتش سوزی در پارکینگ ها از جت فن ها استفاده می شود تا هوا و یا دود به سمت رایزر اگزاست هدایت شود. جت فن سانتریفیوژ F300 به جهت نوع طراحی فضای کمی را اشغال می کند و به همین جهت جت فن سانتریفیوژ F300 برای استفاده در پارکینگ های با ارتفاع کم مناسب می باشند.

این نوع از جت فن ها با تبعیت از سنسورهای گاز CO نصب شده در محیط ( قابلیت فرمانپذیری از این نوع سنسور را دارند )  میزان گازهای سمی و دود را در پایینترین حد ممکن نگه میدارند . 

بر اساس ضوابط تعریف شده آتشنشانی کلیه جت فن ها باید از نوع فن مقاوم حریق کلاس F300 باشند. جت فن F300 به جت فن منتقل کننده هوا یا گازهای ناشی از حریقی گفته می شود، که حداقل به مدت یک ساعت در برابر حرارت 300 درجه سانتیگراد مقاومت داشته و کارایی خود را حفظ کند.

جت فن ها د رپارکینگ چگونه کار میکنند؟

جت فن های مورد استفاده در پارکینگ از نوع F300 یا F400 بوده که دمای 300 یا 400 درجه را به مدت 2 ساعت تحمل میکند.
پروانه این جت فن ها از نوع رادیال یا اکسیال بوده که در ادامه در مورد استفاده آن توضیحات بیشتری داده شده است.

محاسبه درست تعداد جت فن در پارکینگ:

به منظور برآورد هزینه ها، برای تخمین تعداد جت فن مورد نیاز پنج نیوتن نیرو به ازای هر صد متر مربع فضای طبقه پارک خودرو به صورت تقریبی در نظر گرفته می شود.

تخمین جت فن مورد نیاز در پارکینگ با استفاده از شبیه سازی cft :

مراحل زیر برای ایجاد یک سیستم طراحی تهویه اولیه ضروری است. تجزیه و تحلیل دینامیکی سیالات محاسباتی (CFD) اغلب برای اثبات و طراحی دقیق تر مورد نیاز است. ممکن است  بعد از شبیه سازی پارکینگ با استفاده از نرم افزار انسیس فلوئنت در برخی موارد میزان  جت فن های پارکینگی مورد بررسی قرار گیرد و تعداد ان ها  اضافه یا حذف می شوند. سیستم تهویه ضربه ای می تواند متناسب با هر پارک ماشین باشد. قبل از بررسی مکان های جت فن، نقشه طراحی  سیستم نیاز دارد که تعریف شود.

 جت فن چیست :

 

جت فن ها ، دسته ایی از فن های محوری هستند که در ساختار پروانه آنها از پروفیل ویژه ایی استفاده شده است . بدنه جت فن ها که حکم نگهدارنده را دارد بسته به کاربری و جایگاه نصب دارای فرم خاصی می باشد.

این فن ها درزمانی کوتاه به سرعت  بسیار بالایی می رسند و قادر به جابه جایی حجم زیادی از هوا در فشار بالا می باشند.

درفضاهایی از ساختمان که با کمبود جدی تهویه هوا مواجه هستیم مثل پارکینگ ها به خصوص در طبقات زیرین و یا تونل ها ، این جت فن ها براحتی قادر به هوادهی در حجم بالا می باشند .

پروانه جت فن ها با استفاده از موتور الکتریکی به گردش در می آید .

یک نوع مهم از این جت فن ها معروف به جت فن دود می باشد.

جت فن دود در هنگام آتش سوزی از انباشت عظیم دود جلوگیری میکند تا تخلیه صورت پذیرد و آتشنشان ها کار اطفاء حریق را در محیطی عاری از دود به اتمام برسانند.

وقتی در محیطی که این نوع از جت فن ها کارگذاشته شده اند، با غلظت گاز منوکسید کربن بیشتر از میزان استاندارد تعریف شده برای دستگاه مواجه می شویم ، این نوع از جت فن ها به طور اتوماتیک و با استفاده از سنسورهای حساس به دود خود غلظت را تشخیص داده پیامی به کنترل پنل مرکزی مخابره می کنند و این کنترل پنل پروانه ی جت فن را برای چرخش و تخلیه دود به کار می اندازد.

طبقه بندی جت فن ها برحسب :1.میزان هوادهی جت فن 2. نحوه عملکرد جت فن 3.ابعاد آنها صورت می پذیرد.

انواع جت فن:

1- جت فن معمولی و ساده - Normal Jet fan

دارای بدنه، موتور الکتریکی، پره ها و المان های برقی .

کاربری جت فن معمولی : تهویه تونل، تهویه زیرگذر، تهویه پارکینگ، تهویه سوله و ایجاد جریان هوا با سرعت بالا برای کاربری های خاص می باشد.

2- جت فن معکوس شونده یا دو جهته - Reversible Jet fan

ویژگی :

این نوع جت فن، قابلیت تغییر جهت جریان هوا را دارد

به همین دلیل الکترو موتور و پره های این نوع از جت فن دارای ویژگی های خاصی می باشند.

کاربری:  بیشترین استفاده این نوع جت فن در برخی از پارکینگ ها و تونل های کوتاه و نیز بعضا در زیرگذر ها است.

3- جت فن قابل تنظیم(جهت خروجی هوا) Banana Jet fan

این جت فن به گونه ای طراحی شده است که جهت ورودی هوا و جهت خروجی هوا می تواند در یک راستا نباشد و با انجام تنظیمات لازمه می توان بین جریان هوای ورودی و خروجی زاویه لازمه را ایجاد نمود.

کاربری : بیشترین استفاده از این نوع جت فن در تونل با قوس زیاد می باشد. این جت فن ها با قابلیت تغییر زاویه ورودی و خروجی، به همراستا بودن جهت جریان ایجاد شده با محور تونل کمک شایانی می کند.

 4- جت فن کتابی یا سانتریفیوژ - Centrifugal Jet fans

جت فن سانتریفیوژ از نظر فرم هندسی با سایر انواع جت فن تفاوت دارد. همچنین نحوه ایجاد جریان هوا بر خلاف سایر جت فن ها که با استفاده از فن های محوری است، در جت فن های کتابی با استفاده از فن سانتریفیوژ یا گریز از مرکز است.

ورودی هوای این نوع جت فن در بخش زیرین آن و خروجی هوای آن در قسمت پیشانی جلویی است.

کاربری : بیشترین کاربرد جت فن های سانتریفیوژ یا کتابی، در تهویه پارکینگ است. دلیل استفاده از این نوع جت فن در تهویه پارکینگ، ارتفاع کمتر اشغال شده توسط آنها است که به طراح کمک می کند از فضای مفید و ارتفاع موجود استفاده بهینه کند.

مطلب فوق را میتوانید از طریق تلگرام با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید

امتیاز دهید :

سوال خود را در اين قسمت مطرح كنيد

جهت اطلاع از آخرین اخبار شرکت ، در خبر نامه ما عضو شوید