Noramc website template

جعبه آتشنشانی

بازگشت

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جعبه آتشنشانی

جعبه آتشنشانی

برای نگهداری تجهیزات اولیه اطفاء حریق از یک محفظه جعبه مانند در انواع سایزها -مدل ها و جنس ها استفاده می شود که به آن جعبه آتشنشانی یا FIRE BOX می گویند . 

این جعبه معمولا در منازل مسکونی، آپارتمان ها، ادارات، کارخانه جات، انبارهای تولیدی و ... به کار می رود و اولین ابزار بکار رفته در اطفاء حریق می باشد . 

خاموش کردن و یا کنترل آتش در لحظات اولیه بسیار حائز اهمیت است در دسترس بودن این جعبه می تواند علاوه بر ایجاد زمان بیشتر جهت خروج ساکنین از بروز حوادث بزرگتر و بازگشت شعله های آتش جلوگیری کند.

رنگ ها : قرمز، نقره ای (استیل) و خاکستری

علامت اختصاری درج شده روی جعبه : F مخفف کلمه Fair 

فایر باکس بسته به ابعاد و مکانی که به کار می رود می تواند محتویات متفاوتی را شامل شود. محتویات جعبه های آتش نشانی اغلب شلنگ، نازل، قرقره، شیر و کوپلینگ، کپسول آتش نشانی است.

انواع جعبه آتشنشانی :

 تک درب فلزی

دوقولوی فلزی

جنس استیل

پایه دار - ایستاده

نگهداری کپسول آتشنشانی

جعبه کپسول آتش نشانی

 

نوعی از جعبه های آتش نشانی  در ابعاد و سایزهای کوچکتر به منظور نگهداری  کپسول آتش نشانی می باشد. کپسول آتش نشانی تنها وسیله ای است که در این محفظه قرار می گیرد. بنابراین ابعاد و سایزهای آن به مراتب از جعبه آتش نشانی و فایرباکس کوچکتر می باشد. از انواع جعبه کپسول آتش نشانی می توان به جعبه حائل دار کپسول آتش نشانی، جعبه کپسول آتش نشانی معمولی، اشاره کرد. جعبه های کپسول آتش نشانی عموما به رنگ قرمز و نقره ای (استیل) تولید می شوند و در مناطقی قرار می گیرد که به راحتی در دسترس عموم باشد. مجاور درب ورودی  و خروجی از بهترن مکان های نصب این وسیله می باشد. 

 

 

جعبه آتش نشانی Fire Box

 جعبه آتش نشانی فایرباکس شامل شیلنگ های از جنس برزنت با قطر تقریبی 4.5 سانتی متر هستند که به دور قرقره پیچیده شده اند. جعبه های آتش نشانی FireBox معمولا در اماکن عمومی که نیاز به سیستم های کاملی دارند استفاده می شود. 

جعبه آتش نشانی Hose Reel

جعبه آتش نشانی Hose reel شامل شیلنگ های از جنس پلاستیکی است با قطر کوچک است که معمولا در ساختمان هایی با جمعیت و وسعت کم استفاده می شود.

 

مطلب فوق را میتوانید از طریق تلگرام با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید

امتیاز دهید :

سوال خود را در اين قسمت مطرح كنيد

جهت اطلاع از آخرین اخبار شرکت ، در خبر نامه ما عضو شوید