اسپرینکلر KSFCO

اسپرینکلر KSFCO

اسپرینکلر

دسته : سیستم اطفاء حریق
  • اشتراک گزاری :
  • whatsapp share whatsapp share
  • telegram share
document توضیحات محصول

اسپرینکلر KSFCO (دارای تائیدیه UL)

 

انواع اسپرینکلر : 

1. اسپرینکلر بالازن (Upright)

2. اسپرینکلر پایین زن (Pendent)

3. اسپرینکلر بغل زن (sidewall sprinkler)

3. دکوراتیو ( Concealed)

4. دیواری (wall-side)

 

چرا باید از اسپرینکلر استفاده کنیم :

اسپرینکلرها از اجزا اصلی سیستم اطفا حریق اتوماتیک آبی به حساب می آیند.
این جز کوچک، حافظ ِجان و مال از خطرات آتش است.
آسیب های ناشی از آتش‌سوزی در طی سال‌های متمادی به طرز چشمگیری با نصب اسپرینکلر به حداقل کاهش یافته است و هم چنین عملکرد اسپرینکلر هنگام آتشسوزی شانس و زمان بیشتری برای خروج از محل برای ساکنان فراهم می آورد.
پاشیدن به موقع آب بر روی  شعله های آتش از وسیع‌تر شدن آتش سوزی و توسعه آتش به اطراف و هم چنین تولید دود زیاد و خفگی ناشی از آن جلوگیری خواهد کرد.
بدین ترتیب نصب اسپرینکلر هزینه خسارت های ناشی از آتشسوزی را نیز به حداقل کاهش می دهد.

نصب اسپرینکلر در چه مکان هایی توصیه می شود:
مدارس : به علت وجود جمعیت زیاد کودکان
خانه سالمندان-آسایشگاه ها - بیمارستان ها: به علت وجود افراد با توانایی حرکتی محدود و یا بدون تحرک 
مجتمع های بزرگ و مرتفع
خوابگاه ها
هتل ها - هاستل ها و مجتمع های تفریحی- اداری -تجاری به علت : پیچدگی در طراحی  
ساختمان هایی که در اعماق زمین طراحی و ساخته می شوند مثل : انبارهای بزرگ - سردخانه ها و...

در کلیه مکان های یاد شده به خاطر وجود طراحی پیچیده ساختمان، تعدد راه‌های ورود و خروج، نامعلوم بودن ورودی ها و خروجی ها در زمان اضطرار ، ازدیاد جمعیت و وسیع بودن مکان ،جلوگیری به موقع از آتش‌سوزی و خفه کردن اولین شعله های آتش در نطفه بسیار ضروری خواهد بود.
این اقدام هم فرصت بیشتری برای فرار خیل عظیم جمعیت فراهم می آورد و هم امکان دسترسی آتش نشانان و امدادگران را به محل وقوع آتش سوزی آسان‌تر و سریع‌تر می کند.
اسپرینکلرها چگونه کار می کنند: 
این دستگاه که بانام اسپرینکلر و یا آب‌فشان شناخته می‌شود به گرما حساس بوده و به آن  واکنش نشان  می دهد.
هنگامی که درجه حرارت در یک اتاق مجهز به آب‌پاش به 60 تا 70 درجه می رسد ( البته بسته به تعریف حساسیت اسپرینکلر که با توجه به رنگ بالب آن تعین می گردد در انواع اسپرینکلر این درجه متفاوت خواهد بود) حباب اسپرینکلر شکسته خواهد شد و آب پشت آن آزاد می گردد.

اسپرینکلرها در جایی که افزایش دما داریم یک به یک فعال می شوند و اینگونه نیست که کل اسپرینکلرها مانند فیلم ها به طور همزمان و باهم به کار بیفتند.

کارایی اسپرینکلرها طی آمار گرفته شده 99 درصد است.

معماران و طراحان ساختمان برای ایمنی در ساخت و جلوگیری از گسترش احتمالی آتش‌سوزی محدودیت های زیادی در طراحی و چیدمان داخلی دارند ، استفاده از اسپرینکلرها این محدودیت را به حداقل خواهد رساند و طراح گزینه های خلاقانه تری برای طراحی خواهد داشت.

میانگین مساحت آسیب ناشی از آتشسوزی در خانه هایی که مجهز به آبپاش نیستند 18 تا 21 مترمربع است، درحالیکه درخانه های مجهز به  اسپرینکلر این مساحت به کمتر از 4 مترمربع کاهش میابد.

از نظر آماری افراد آسیب پذیر و  مسن در معرض بیشترین خطر مرگ ناشی از آتش‌‎‌سوزی هستند . استفاده از اسپرینکلرها خطرات آتش‌سوزی برای افراد با محدودیت حرکتی یا بدون حرکت را به طرز چشمگیری کاهش می  دهد.

وقفه در کار به خاطر کم شدن آسیب سوختگی در محل کار به خاطر استفاده از اسپرینکلرها با توجه به تحقیقات موردی صورت پذیرفته بسیار کوتاه‌تر از ساختمان هایی است که دچار حریق شده و مجهز به اسپرینکلر نبوده اند.


برای مدیریت آتش سوزی در یک بنا علاوه بر نصب آبپاش مناسب احتیاج به یک اعلام حریق قوی، درهای آتش نشانی (ضد حریق)،علایم اخطار و تابلوهای خروج اضطراری نیز علاوه بر نصب اسپرینکلرها ضروریست.


انواع پاش آب توسط اسپرینکلر
آبپاش های عمودی یا پایین زن یا آویز که آب را مستقیما به سمت پایین هدایت می کنند و برای سقف های بلند کاربردی هستند. 
آبپاش های بالازن مناسب برای مکان های مسکونی بوده  و به صورت عمودی رو به بالا آب را آزاد کرده و آب بعد از برخورد به منحرف کننده به صورت نیم دایره برروی حریق می ریزد.
آبپاش های بغل زن روی یک نقطه از دیوار در ارتفاع نرمال 70 تا 90سانتی متر  نصب میگردند و پوشش آب وسیع‌تری نسبت به انواع دیگر خود دارند.


قیمت اسپرینکلرها
نصب اسپرینکلرهای فعال  در دراز مدت باعث کاهش هزینه ها می گردد.  سیستم های اسپرینکلر آتشنشانی 99 درصد از آتش سوزی هارا کنترل و یا در نطفه خاموش می کنند.
عملکرد اسپرینکلرها خسارات ناشی از آتشسوزی در ساختمان ها ی مجهز به اسپرینکلر را به یک دهم نسبت به ساختمان های بدون اسپرینکلر کاهش می دهد.
نصب سیستم اسپرینکلر سرمایه گذاری عقلانی است که برای سالیان متمادی دوام خواهد داشت و در کنار صرفه جویی مالی ، ایمنی و آرامش را نیز به ارمغان خواهد آورد.

سوال خود را در این قسمت مطرح کنید

پرسش و پاسخ(۱ مورد)

avatar

توسط میثم عمارلو

۱۴۰۰/۱۰/۰۱

سوال تست

پاسخ :

جواب تست

امتیاز کاربران

2(4)

محصولات مرتبط

اسپرینکلر ROUCHTEC

شیر قطع کن پروانه ای مدل ویفر

شیر یکطرفه دودر

شیر یکطرفه

support call
download catalogs