Noramc website template

شیر تست و درین

بازگشت

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

شیر تست و درین

شیر تست و درین

برند FLOWCOM GROUP

TEST & DRAIN VALVES

استفاده از شیر تست و درین به این معناست که یک قطعه هم کار تست و هم کار درین را در مجموعه سیستم اطفاء حریق اتوماتیک انجام می دهد ، هم چنین این قطعه دارای اوریفیس و ساید گلاس نیز می باشد.                                                                                                                              در صورت استفاده از شیر معمولی به جای شیر تست و درین باید به صورت جداگانه از تک تک این قطعات (یک شیر به عنوان تست - یک شیر به عنوان درین - اوریفس - ساید گلاس)در مجموعه سیستم اطفاء حریق استفاده کنیم .

شیر تست و درین دارای سه وضعیت OFF /Test / Drain می باشد که عملکرد هر سه مرحله به شرح ذیل است:

1. ,وضعیت  OFF : در این مرحله جریان سیال به طور کامل قطع می باشد. 

2. وضعیت Test : در این وضعیت سیال از اوریفس که به اندازه یک عدد اسپرینکلر دبی از خود عبور می دهد ، عبور می نماید و عملکردی شبیه شکستن بالب اسپرینکلر را ایجاد می کند. 

شیر تست و درین - نمایش اوریفس - نمای روبرو    

در اینصورت سیستم زون کنترل که دارای یک عدد فلوسوئیچ می باشد باید جریان آب را حس نموده و با فرمان به مراکز کنترل اعلام حریق موضوع با سناریوی حریق در ساختمان اطلاع رسانی گردد.

همچنین شیر دارای Sight Glass می باشد که عبور جریان سیال را نشان می دهد در صورتی که سیستم زون کنترل نسبت به عبور جریان سیال از خود پاسخی ارائه ننماید . با مشاهده بصری در شیر تست و درین نقص در سیستم زون کنترل ولو قابل تشخیص است که در این صورت امکان خرابی در فلوسوئیچ جریان آب می باشد.

بدین ترتیب وجود Sight Glass برروی شیر بسیار مهم می باشد . 

3. وضعیت Drain : 

در شرایطی که بدلیلی تمایل به تخلیه جریان سیال از داخل لوله وجود داشته باشد  که جهت تعمیر و یا سرویس شبکه بارنده اطفاء باشد می توان دسته شیر را روی حالت Drain قرار داده که متناسب با سایز لوله تخلیه آب صورت می پذیرد . 

 

مطلب فوق را میتوانید از طریق تلگرام با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید

امتیاز دهید :

سوال خود را در اين قسمت مطرح كنيد

جهت اطلاع از آخرین اخبار شرکت ، در خبر نامه ما عضو شوید